Kompletny program.

Kurs podstaw fotografii

Jak nauczyć się fotografii bez spędzania długich godzin na nauce nudnej teorii i rozwinąć to hobby, aby stało się źródłem pasji i pieniędzy?
Zobacz jak łatwo możesz osiągnąć ten cel i z dnia na dzień zacząć robić dobre zdjęcia.

Kurs online: „Sztuka fotografowania – od nauki obsługi aparatu do tworzenia pięknych zdjęć”

5/5
Według opinii na Facebooku
Odtwórz wideo

Po kursie bez problemu wykonasz i obrobisz w programie graficznym takie zdjęcie:

Wykonamy zdjęcia w plenerze, gdzie opowiem Ci o pracy ze światłem, jak wykorzystać zastane warunki, na co uważać i jak właściwie rozpocząć sesję, aby przyniosła ona jak najlepsze wyniki.

Fotografia to ogrom możliwości i otwartych drzwi. Nauka może być przyjemna i skuteczna.

Jeżeli masz już aparat, to znaczy, że jest w Tobie cząstka kreatywności, która popchnęła Cię do tego zakupu. Może wykonywałeś dobre zdjęcia telefonem, może potrafisz zauważać to co ładne tam, gdzie nie widzą tego inni. A może nie posiadasz jeszcze sprzętu, ale fotografowanie telefonem sprawia Ci ogromną satysfakcję i chciałbyś lub chciałabyś przenieść fotografię na wyższy poziom? Niezależnie od Twojego obecnego położenia, kurs który dla Ciebie przygotowałem, jest jedynym narzędziem jakiego potrzebujesz. Dlaczego tak uważam?

Po pierwsze, otrzymujesz ogromną dawkę wiedzy praktycznej, połączonej z teorią. Na początek powiem Ci jaki aparat jest najlepszy na początek, jaki obiektyw do niego dobrać, opowiadam o akcesoriach, o takim niezbędnym minimum, bo w fotografii nie chodzi o sprzęt, nie on jest najważniejszy. Pokazuję Ci fotografię od kuchni, widzisz mój aparat a ja krok po kroku tłumaczę Ci dlaczego właśnie tak ustawiam dany parametr, zabieram Cię w plenery, gdzie wyjaśniam wszelkie zagadnienia, które na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane.

Wspólnie obrobimy zdjęcie w programie graficznym, otrzymasz ode mnie zdjęcie do ćwiczeń. Nawet jeśli nigdy w życiu nie pracowałeś z programem graficznym, to kopiując moje ruchy, jesteś w stanie nauczyć się tego, aby potem pracować samodzielnie. Pokazuję cały proces, dosłownie cały. Od importu zdjęć do programu, po przeniesienie go do Photoshopa, usunięcie niedoskonałości, wyrównanie koloru skóry, rozjaśnienie zdjęcia. Aż po wyeksportowanie gotowego pliku na Twój komputer. 

W pakiecie z kursem jest również dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku. Jeśli w trakcie nauki napotkasz jakiś problem, w kursie pojawiło się coś, czego do końca nie rozumiesz, ja to niewystarczająco wyjaśniłem. Albo fotografujesz i okazało się, że zdjęcie nie wyszło jak zakładałeś, lub utknąłeś i potrzebujesz wsparcia, to to jest właśnie ten moment, kiedy otwierasz FB i piszesz post aby omówić temat. Z mojej strony gwarancja, że otrzymasz odpowiedź w krótkim czasie, że będzie ona wyczerpująco odpowiadała na Twoje wątpliwości.

Przygotowałem dla Ciebie również test, w którym sprawdzisz wiedzę na temat podstawowych parametrów fotograficznych, dodatkowo wspólnie omówimy prawidłowe odpowiedzi, abyś miał pewność, że wszystko rozumiesz prawidłowo.

To jeszcze nie koniec dobrych rzeczy, które dla Ciebie mam. Otrzymasz ode mnie dwa gratisy. Pierwszy z nich to ebook. Opowiada on moją historię, jak zrezygnowałem z etatu na rzecz własnej firmy fotograficznej, o tym jak dużo satysfakcji przynosiła mi fotografia i jak zdobywałem pierwsze zlecenia. Zawiera on masę przydatnych informacji dla każdego, kto chciałby zarobić dodatkowo na fotografii, lub nawet zacząć działać na sto procent. Jeśli chcesz jednak, aby fotografia była Twoim hobby, nie planujesz zarabiać pieniędzy na zdjęciach, to mój ebook i tak jest dla Ciebie. Zgromadzone tam sposoby budowania relacji można bez problemu przenieść na każdy inny grunt, gdzie istotni są klienci, gdzie ważne jest budowanie relacji.

Po drugie imienny certyfikat. Aby go otrzymać będę chciał zobaczyć zdjęcie, które wykonałeś. Będę chciał przeczytać krótką informację na temat tego, jakie dobrałeś parametry. Dlaczego? Poważnie podchodzę do mojej misji dzielenia się wiedzą i chcę aby ta wiedza była jak najbardziej wartościowa. Twój imienny certyfikat będzie nie tylko kawałkiem papieru, ale będzie realną wartością, ponieważ potwierdzi, że stałeś się fotografem świadomym. Takim, który rozumie zachodzące procesy i jest w stanie reagować na zmiany warunków fotograficznym, czy też takim, który od samego początku wie, czuje, jakie zdjęcie chce wykonać.

ZOBACZ JAK FAKTYCZNIE WYGLĄDA KURS

Podczas kursu nagrywamy kilkoma kamerami, dzięki temu, możesz zobaczyć jakie parametry ustawiam, jak je modyfikuje. Obejrzyj to krótkie nagranie.

Poczuj się, jakbyś był ze mną na sesji.

Odtwórz wideo

Z ilu modułów składa się kurs i co zawiera każdy z nich?

Zarówno kolejność modułów jak i ich zawartość zostały przemyślane tak, aby przygotować Cię merytorycznie przed każdym kolejnym etapem.  Kurs składa się z ponad 50 wartościowych nagrań wysokiej jakości. Zawiera pliki do pobrania i test wiedzy.

 

Wprowadzenie do kursu, sprzęt, akcesoria fotograficzne

W tej części dowiesz się, jakiego sprzętu potrzebujesz, opowiem Ci o tym co jest niezbędne, a co można dokupić w późniejszym okresie, aby nie wydawać na start dużej ilości pieniędzy. Nauczę Cię korzystać z narzędzi, które już masz, bo nie sprzęt jest tu kluczem a Twoje doświadczenie i wiedza. Poznasz podstawy obsługi aparatu. Pozyskasz wiedzę na temat obiektywów oraz fotograficznego wyposażenia.

Parametry fotograficzne - nauka poprzez praktykę

Kolejna ogromnie ważna rzecz, to parametry aparatu, opuścimy tryb AUTOMATYCZNY na dobre, po to, abyś mógł wykonywać świadome, bardzo dobre zdjęcia. W tym module omówimy w trakcie zdjęć czym jest przysłona, ISO i czas naświetlania. Pokażę Ci na przykładzie dwóch aparatów w jaki sposób kontrolować te parametry. W tej części już będziemy fotografować. Każda praktyka zakończona jest blokiem teorii, abyś lepiej zrozumiał wszystkie zależności. Na końcu tego modułu jest test a następnie objaśnienie pytań, abyś nie miał żadnych wątpliwości co do parametrów.

Trójkąt ekspozycji - zależności pomiędzy przysłoną, ISO i czasem naświetlania

Rozumienie jak zmiana jednego z parametrów wpływa na pozostałe, jest kluczowa, aby fotografować świadomie w każdych warunkach. Trójkąt ekspozycji jest pojęciem, które każdy fotograf powinien znać i rozumieć. Wyjaśnię Ci te zależności w prostych słowach.

Kompozycja w fotografii

Ten moduł jest w pełni poświęcony kompozycji. Opowiadam o najczęściej wykorzystywanych sposobach komponowania kadrów w fotografii. Pokażę Ci kilka moich zdjęć, opowiem o tym, co wpływa na to, że jedne zdjęcia są znacznie lepsze w odbiorze niż inne. Ciekawa, kreatywna lekcja, która wzbogaci Twoje fotograficzne umiejętności.

Zakończenie kursu

Ostatnia część to kilka pożytecznych rad od fotografa praktyka. Opowiem Ci o tym, jak radzić sobie w momentach zwątpienia, bo takie momenty z pewnością nadejdą. Odpowiednie nastawienie mentalne pozwoli Ci kontynuować pracę nad Twoją fotograficzną pasją.

Tryby fotograficzne

Współczesne aparaty to mądre urządzenia, nauczę Cię jak korzystać z tej mądrości, używając odpowiednich trybów fotograficznych. Mogą one być ogromnym ułatwieniem, szczególnie gdy sytuacja wymaga od Ciebie szybkiego dostosowania się do warunków. Tu pokażę Ci najbardziej popularny tryb fotograficzny, w którym fotografuję w większości sytuacji. Nie tylko opowiem Ci o tym jak działają te tryby, ale również pokażę Ci je w praktyce. W plenerze przy dobrych warunkach oświetleniowych, oraz w mieszkaniu, gdzie światła jest mało.

Sesje w plenerze - fotografowanie obiektu w ruchu

Czas na pierwszą sesję plenerową. Wybierzemy się do centrum Gdańska, gdzie będziemy fotografować poruszający się obiekt, jakim jest pociąg. Zamrożenie ruchu na zdjęciu, bez jego rozmycia jest niezwykle istotną umiejętnością. Przydaje się w wielu różnych sytuacjach, jak choćby fotografia rodzinna. W tym module dowiesz się więcej na temat trybów autofokusa, pokażę Ci w jakiej pozycji powinieneś fotografować i jak komponować kadry wykorzystując otoczenie. Nauczysz się również jak fotografować obiekt, który porusza się całkowicie nieprzewidywalnie. Zabiorę Cię na kolejny plener, podczas którego będziemy fotografować szybko poruszającego się psa, który będzie łapał rzucaną piłkę.

Sesja w plenerze - zdjęcia z modelką

Czas na kolejny plener. Udamy się na sesję z modelką Klaudią, tam opowiem Ci krok po kroku jak przebiega taka sesja, jak powinieneś się przygotować, co powinieneś ze sobą zabrać, jak rozmawiać z modelką, jak radzić sobie w sytuacji gdy zabraknie Ci pomysłów. Dowiesz się, czy warto i jak fotografować pod światło a także pokażę Ci różnicę pomiędzy zdjęciami wykonanymi pełno klatkowym aparatem oraz niepełną klatką.

Obróbka graficzna DARMOWY PROGRAM oraz płatne Photoshop i Lightroom

Kolejna część to obróbka, otrzymasz ode mnie zdjęcie w formacie RAW i wspólnie przejdziemy przez proces obróbki. Usuniemy niedoskonałości, wyrównamy koloryt skóry, rozświetlimy cerę tak, aby nasza modelka prezentowała się jak najpiękniej. Opowiem Ci co zrobić, jeśli nie posiadasz jeszcze programów z grupy Adobe. Jest to lekcja dla każdego, nawet dla osób, które nigdy nie używały tego typu programów. Pokazuję, tłumaczę wszystko tak, że wystarczy skopiować moje ruchy aby być w stanie znacznie polepszyć wygląd zdjęcia. Wkursie znajdziesz również wariant darmowy - Photoshop Express.

Kurs rewelacja. Myślę że to był bardzo dobry pomysł. Instruktor naprawdę dobrze tłumaczy i jestem w stanie zrozumieć te wszystkie parametry. Świadomość robienia zdjęć. Cieszę się, że się przyłączyłam do grupy, że mogę podzielić się swoimi zdjęciami, że ktoś może je ocenić. Polecam z czystym sumieniem.
Aneta G.

Uczestniczka kursu

Opinie uczestników

5/5 gwarancja zadowolenia

Joanna G.

Polecam ten kurs. Instruktor fajnie tłumaczy. Umie sprzedać wiedzę. Uczy i pokazuje na swoim sprzęcie fotograficznym aby zdjęcia wyszły lepsze, ładniejsze i poprawne. Możemy znaleźć tam sesje plenerowe i studyjne na których opowiada o procesach. W kursie jest też obróbka zdjęć. Można w szybki sposób poprawić niedoskonałości. Instruktor zawsze pomocny jak się czegoś nie rozumie. Otwarty na sugestie. kurs cały czas jest w procesie rozwoju. Dodawane są nowe materiały co też jest dużym plusem.

Asia T.

Mega profesjonalne podejście do tematu. Treści dopasowane do grupy docelowej, w której odnalazłam się w 100%. Bardzo doceniam grupę na FB, która nie tylko dodatkowo motywuje do znalezienia czasu na praktykę, ale jednocześnie daje feedback adekwatny do zrobionego zdjęcia. Korespondowałam mailowo z prowadzącym zanim zdecydowałam się na zakup kursu, więc wszelkie obawy zostały rozwiane już na tym etapie. Kurs przerósł moje oczekiwania.

Ewa K.

Jak dla mnie super kurs ! Pan Michał bardzo dobrze tłumaczy , wyjaśnia wszelkie wątpliwości, odpisuje na każde pytania , jest bardzo pomocny. Myślę, że warto zapisać się na kurs. Ciekawie przekazywana wiedza. Grupa na FB gdzie można pytać o wszystko odnośnie fotografii, dużo ćwiczeń, które co jakiś czas zadaje Pan Michał. Świetna atmosfera i dużo ciekawych pojęć . Polecam

Gratisy!

Solidna dawka wiedzy i praktyki to nie wszystko co dla Ciebie przygotowałem.
Sprawdź bonusy:

01

Ebook gratis!

Otrzymasz ode mnie ten ebook w ramach ceny kursu. Opowiada on o tym, jak stawiałem pierwsze kroki w fotografii. Piszę o tym co działa a co nie. Książka jest praktycznym poradnikiem na temat zdobywania i poszukiwania klientów.

02

Certyfikat

Po ukończonym kursie otrzymasz ode mnie certyfikat. Warunkiem jego otrzymania, oprócz ukończenia kursu, jest przesłanie mi jednego z Twoich najlepszych zdjęć. Muszę mieć pewność, że nabyłeś umiejętność wykonywania świadomych zdjęć

03

Grupa na Fb

Otrzymasz możliwość dołączenia do zamkniętej grupy, która zrzesza osoby, które zakupiły kurs. Jest to grupa na której możesz podzielić się swoimi fotograficznymi dokonaniami, problemami czy spostrzeżeniami. Jest to bezpieczne, komfortowe środowisko, w którym otrzymasz wyłącznie wsparcie i konstruktywne porady.

Kilka słów o mnie

Chciałbym powiedzieć Ci również kilka słów o mnie, tak abyś miał pewność, że doskonale rozumiem Twoje potrzeby.

Kiedyś, gdy zaczynałem przygodę z fotografią, gdy dostałem pierwszy aparat, to wszystko wydawało się takie złożone, skomplikowane. Na fali entuzjazmu po otrzymaniu nowej zabawki, zacząłem zagłębiać się w świat fotografii, ale brakowało mi jednego miejsca, jednej osoby, która przeprowadzi mnie przez proces nauki.

Przez to aparat wylądował w szafie. Szczęśliwe zrządzenie losu znów pchnęło go w moje ręce, tym razem na dłużej. Obecnie zarabiam na fotografii, żyję z wykonywania zdjęć, prowadząc firmę www.fotospark.pl.

Zanim to nastąpiło, to przebrnąłem z sukcesami przez chyba wszystkie popularne gałęzie fotografii: śluby, chrzty, portrety, rodziny, samochody, statki, krajobrazy, sesje świąteczne, zdjęcia na social media, sport, jedzenie, produkty i wiele innych.

Mam za sobą długą i krętą drogę w poszukiwaniu siebie, teraz jestem gotów dać Tobie kawałek mojej wiedzy po to, abyś dotarł do celu znacznie szybciej.

Wykorzystaj otwarte drzwi i skorzystaj z mojej wiedzy.

Wiedza i umiejętność wykorzystania jej w praktyce to wolność.

247
roczny dostęp
  • Dostęp do platformy z kursem online
  • Ebook o pozyskiwaniu klientów gratis
  • Imienny certyfikat ukończenia
  • Dostęp do zamkniętej grupy na FB
  • Gwarancja zadowolenia
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni to: 320zł
POLECANY
Shopping Cart